Workshop- Tabu sau normalitate a adolescenței

Workshop-ul “Tabu sau normalitate a adolescenței” se adresează specialiștilor în domeniul TSA precum și părinților sau studenților/masteranzilor, interesați de Tulburarea de Spectru Autist.

Prin parcurgerea Workshop-ului “Tabu sau normalitate a adolescenței” se urmăresc acumularea cunoștințelor privind rolul comportamentelor de autostimulare, precum și la oferirea de răspunsuri privind dezvoltarea sexualității la persoanele cu TSA.

• Trebuie să mă tem de momentul dezvoltării sexualității la persoana cu TSA?
  • Cum trebuie să gestionez comportamentele persoanei cu TSA?
  • Știu să definesc și să diferențiez rolul comportamentelor de autostimulare de cele de natură sexuală?
  • Pot să previn comportamentele disruptive în medii necorespunzătoare?

Workshop-ul este unul antrenant, la care participarea activă a cursanților este promovată.

Trainerii Asociației Identity și-au propus ca tot ceea ce înseamnă tabu să rămână la intrarea în sala de curs, promovând discuții libere și deschise pe tema sexualității și a comportamentelor aferente.

Pentru înscrieri ne puteți contactat prin e-mail: office@asociațiaidentity.ro sau telefonic la numărul de telefon 0770.521.008.

Workshop-ul este organizat în București, Sector 3, Str. Păpădiei Nr. 14, Corp C1, Mansardă